Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2014, sygn. ITPP1/443-244/14/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-244/14/DM
Brak obowiązku sporządzenia przez spadkobiercę remanentu likwidacyjnego po zmarłym podatniku.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 3 marca 2014 r. (data wpływu 7 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku sporządzenia przez spadkobiercę remanentu likwidacyjnego po zmarłym podatniku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 marca 2014 r. został złożony wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku sporządzenia przez spadkobiercę remanentu likwidacyjnego po zmarłym podatniku.
W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Otrzymał Pan wraz z siostrą, w spadku po zmarłej Matce, spadek w postaci:
- przedsiębiorstwa, w skład którego wchodzą nieruchomości i inne środki trwałe;
- nieruchomości stanowiące majątek prywatny.
Spadek został przez Spadkobiorców przyjęty na podstawie aktu poświadczenia dziedziczenia zawartego przed notariuszem. Spadkobiercy złożyli we właściwym urzędzie skarbowym oświadczenie o kontynuowaniu działalności gospodarczej po spadkodawczyni.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty