Interpretacja indywidualna z dnia 23.12.2013, sygn. IPPP3/443-901/13-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-901/13-2/KT
zwolnienie od podatku usług pozostawania w gotowości do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 25.09.2013 r. (data wpływu 30.09.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług pozostawania w gotowości do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30.09.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług pozostawania w gotowości do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca, P. Spółka z o.o., jest podmiotem leczniczym w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U. 2013, poz. 217 j.t.) - dalej u.d.l., zarejestrowanym w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonym przez Wojewodę. Wnioskodawca jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Wnioskodawca zamierza zawrzeć z innymi podmiotami leczniczymi porozumienia, w ramach których Wnioskodawca zobowiązuje się do pozostawania w gotowości do udzielania lub do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu leczenia szpitalnego na rzecz pacjentów skierowanych do Wnioskodawcy przez drugą stronę umowy (Zleceniodawca).
Zgodnie z § 4 porozumienia, jakie będzie zawierane między stronami, z tytułu pozostawania w gotowości do udzielania świadczeń Zleceniodawca będzie płacił Wnioskodawcy miesięczne ryczałtowe wynagrodzenie w ustalonej wysokości. Wynagrodzenie ryczałtowe pobierane jest zawsze w całości, niezależnie od liczby świadczeń udzielonych pacjentom skierowanym przez Zleceniodawcę, które to świadczenia Wnioskodawca rozlicza z Narodowym Funduszem Zdrowia w ramach zawartej umowy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty