Interpretacja indywidualna z dnia 17.12.2013, sygn. IPPB3/423-794/13-2/MS1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-794/13-2/MS1
Czy w świetle art. 16 ust. 1 pkt 48 ustawy o PDOP, w efekcie Korekty dofinansowania, Spółka powinna skorygować ujęte w kosztach podatkowych odpisy amortyzacyjne wstecz, czy też korekta kosztów podatkowych od dokonanych odpisów amortyzacyjnych powinna zostać rozliczona w okresie, w którym dokonywana jest Korekta dofinansowania (na bieżąco)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012, poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 24.09.2013r. (data wpływu 30.09.2013r.) w sprawie o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie korekty kosztów podatkowych w rezultacie korekty dofinansowania - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30.09.2013r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie korekty kosztów podatkowych w rezultacie korekty dofinansowania.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest polską spółką kapitałową, polskim podatnikiem PDOP. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest realizacja kolejowych przewozów pasażerskich, w tym świadczenie usług publicznych w zakresie transportu kolejowego.
Spółka prowadzi wiele projektów współfinansowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko bądź z innym programów unijnych (dalej: POIŚ lub Program). W ramach Programu Spółka otrzymuje zwrot (refundację) części poniesionych wydatków na nabycie/wytworzenie aktywów stanowiących środki trwałe/wartości niematerialne i prawne podlegające amortyzacji podatkowej (dalej: Aktywa), wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej (celem osiągnięcia przychodu podatkowego/zabezpieczenia źródła przychodu podatkowego).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty