Interpretacja indywidualna z dnia 18.11.2013, sygn. IPPP1/443-867/13-3/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-867/13-3/MP
Opodatkowanie bezpośredniego wkładu w instrumenty inżynierii finansowej na realizowanie pilotażowego projektu , odliczenie podatku VAT, wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z realizacją projektu, zwolnienie usług udzielania pożyczek.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22.08.2013 r.(data wpływu 30.08.2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- opodatkowania wkładu w instrumenty inżynierii finansowej przeznaczonego na realizację projektu;
- opodatkowania odsetek od udzielanych w ramach projektu pożyczek oraz
- prawa do odliczenia podatku naliczonego od nabytych na potrzeby realizacji projektu towarów i usług - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30.08.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie: opodatkowania wkładu w instrumenty inżynierii finansowej przeznaczonego na realizację projektu, opodatkowania odsetek od udzielanych w ramach projektu pożyczek oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od nabytych na potrzeby realizacji projektu towarów i usług.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Działalność statutowa Stowarzyszenia polega na wspieraniu wszelkich inicjatyw społecznych w celu zwalczania bezrobocia, promowaniu i wspieraniu przedsięwzięć gospodarczych, nauczaniu podstaw przedsiębiorczości w warunkach gospodarki rynkowej, udzielaniu pomocy osobom chcącym założyć przedsiębiorstwa prywatne, inspirowaniu działań zmierzających do zagospodarowania niewykorzystanych obiektów gospodarczych, na współpracy z krajowymi i zagranicznymi instytucjami, których pomoc organizacyjna i finansowa może służyć rozwojowi gospodarczemu regionu. Cele statutowe Stowarzyszenia realizowane są m.in. poprzez prowadzenie Funduszu Rozwoju Przedsiębiorczości. Ze środków Funduszu Stowarzyszenie udziela pożyczek małym przedsiębiorcom, w tym osobom bezrobotnym podejmującym działalność gospodarczą. Stowarzyszenie jest płatnikiem podatku VAT.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty