Interpretacja indywidualna z dnia 25.04.2013, sygn. IPPB2/436-128/13-3/AF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-128/13-3/AF
Zakres skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego związanego z nabyciem majątku wydzielanego w wyniku podziału P.M.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 08.03.2013 r. (data wpływu 11.03.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego związanego z nabyciem majątku wydzielanego w wyniku podziału P.M. - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11.03.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego związanego z nabyciem majątku wydzielanego w wyniku podziału P.M.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca, lub Spółka Przejmująca prowadzi działalność obejmującą m.in. skup i sprzedaż zbóż, rzepaku i kukurydzy. W ramach prowadzonej działalności, przejmuje także działalność w zakresie skupu części surowców do produkcji oraz działalność handlową w zakresie przechowywania i obrotu zbożem prowadzoną dotychczas przez wybrane spółki produkcyjne, w tym przede wszystkim przez spółkę P. S.A. (dalej: P. lub Spółka Dzielona).
Obecnie rozważana jest restrukturyzacja działalności P.M. polegająca na przeprowadzeniu w trybie art. 529 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych, podziału P. (dalej: Podział) poprzez wydzielenie do Spółki Przejmującej składników majątku związanych z działalnością handlową w zakresie przechowywania i obrotu zbożem (dalej: Majątek Wydzielany), oraz na pozostawieniu w P.M. działalności produkcyjnej obejmującej m.in. produkcję mąki, kaszy i piekarnicznych mieszanek wypiekowych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty