30.01.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 30.01.2013, sygn. IPPP2/443-1267/12-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1267/12-2/DG

W zakresie uznania zbycia nakładów poniesionych na budynek wybudowany na cudzym gruncie za świadczenie usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tyt. nabycia ww. usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4.12.2012r. (data wpływu 13.12.2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zbycia nakładów poniesionych na budynek wybudowany na cudzym gruncie za świadczenie usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tyt. nabycia ww. usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13.12.2012r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zbycia nakładów poniesionych na budynek wybudowany na cudzym gruncie za świadczenie usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tyt. nabycia ww. usług.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka jako główny przedmiot prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej uznaje najem/dzierżawę nieruchomości na cele związane z działalnością gospodarczą najemców. Są to czynności opodatkowane. W lipcu 2007 r. Walne Zgromadzenie Wspólników Spółki (dalej także: Wydzierżawiający) wyraziło zgodę na wydzierżawienie przez inną spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Y., Dzierżawca) części powierzchni nieruchomości położonej w miejscowości Janówek (ponad 38.000 m2) oraz zgodę na wykonanie przez Y. inwestycji w postaci budowy budynku biurowego na tej części nieruchomości. Czynsz dzierżawny został ustalony na poziomie X plus podatek VAT. Umowa dzierżawy przewiduje, iż w celu prowadzenia zarejestrowanej działalności gospodarczej, Dzierżawca wybuduje na terenie, na podstawie uzyskanych decyzji, pozwoleń i uzgodnień, we własnym imieniu i na własny rachunek, budynek biurowy o powierzchni ok. 400 m kw., zwany w dalszej części umowy Obiektem. Projekt Obiektu zostanie przedstawiony przez Dzierżawcę Wydzierżawiającemu i wymaga jego akceptacji przed podjęciem realizacji inwestycji polegającej na budowie Obiektu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne