11.12.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2013, sygn. IBPP2/443-809/13/WN, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-809/13/WN

stawka podatku dla czynności wykonania trwałej zabudowy kuchennej wraz ze sprzętem oraz trwałej zabudowy meblowej typu szafa wnękowa, trwałej zabudowy meblowej kuchennej, zabudowy garderoby, trwałej zabudowy meblowej w łazienkach

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z 28 sierpnia 2013r. (data wpływu 3 września 2013r.), uzupełnionym pismem z 25 listopada 2013r. (data wpływu 27 listopada 2013r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla czynności wykonania trwałej zabudowy kuchennej wraz ze sprzętem oraz trwałej zabudowy meblowej typu szafa wnękowa, trwałej zabudowy meblowej kuchennej, zabudowy garderoby, trwałej zabudowy meblowej w łazienkach jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 września 2013r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla czynności wykonania trwałej zabudowy kuchennej wraz ze sprzętem oraz trwałej zabudowy meblowej typu szafa wnękowa, trwałej zabudowy meblowej kuchennej, zabudowy garderoby, trwałej zabudowy meblowej w łazienkach.

Wniosek ten został uzupełniony pismem z 25 listopada 2013r. (data wpływu 27 listopada 2013r.), będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu z 18 listopada 2013r. znak: IBPP2/443-809/13/WN.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni wykonuje zabudowy meblowe na wymiar u klienta, takie jak szafy wnękowe, meble kuchenne na wymiar, meble łazienkowe na wymiar, garderoby itp. W związku z ukazaniem się uchwały NSA z 24 czerwca 2013 r. (sygn. akt ...) o możliwości stosowania stawki VAT 8% na powyższe usługi, Wnioskodawczyni chciałaby uzyskać wyczerpujące wyjaśnienie w tym temacie. Zakres usług jest szeroki i Wnioskodawczyni wykonuje meble wg konkretnych zamówień. Są to świadczenia kompleksowe polegające na zaprojektowaniu mebli, wykonaniu szczegółowego pomiaru u klienta, sporządzeniu szczegółowej kalkulacji oraz dopasowaniu i zamontowaniu mebli tworzących jednolitą zabudowę. Meble są przykręcane do ścian, posadzek i przede wszystkim są ściśle dopasowane do wnęk, do ścian czy też nawet pomieszczeń (np. garderoba). Efektem takich zabudów meblowych jest też to, iż nie można ich przenieść w inne miejsce, czy też chociażby przesunąć. Wnioskodawczyni chciałaby też uatrakcyjnić swoją ofertę poprzez oferowanie klientom kompletnych zabudów kuchennych wraz ze sprzętem do zabudowy (np. piece, kuchenki, lodówki, zmywarki, zlewozmywaki z baterią itp). Sprzęt jest ściśle związany z meblami, więc Wnioskodawczyni myśli, że w ten sposób mogłaby wzbogacić swoją ofertę. Sprzęt do zabudowy wymaga również montażu i dopasowania i nie może funkcjonować bez zabudowy meblowej, co w jej mniemaniu przesądza o fakcie, iż jest również jednym z komponentów składających się na całą kompletną zabudowę meblową w pełni funkcjonalną.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne