28.11.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 28.11.2013, sygn. ILPB3/423-402/13-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-402/13-2/JG

1. Czy odpis na Fundusz na dany rok podatkowy, w dacie przekazania środków odpisu na wyodrębniony rachunek bankowy Funduszu, stanowi koszt uzyskania przychodów?
2. Czy wpływy z lokowania środków pieniężnych Funduszu w instrumenty pieniężne, w dacie ich otrzymania przez Spółkę, stanowią koszt uzyskania przychodów?
3. W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, w którym momencie wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z realizacją obowiązków związanych z zamknięciem, rekultywacją, nadzorem, w tym monitoringiem (finansowane z Funduszu) stanowić będą koszty uzyskania przychodów? (pytanie dot. zdarzenia przyszłego).

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z 22 sierpnia 2013 r. (data wpływu 28 sierpnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów w części odnoszącej się do:

  • pytania nr 1 jest nieprawidłowe,
  • pytania nr 2 - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 sierpnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz opis zdarzenia przyszłego.

Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy (dalej: Spółka) - podatnika podatku dochodowego od osób prawnych, jest wydobycie i przetwarzanie wydobytych rud miedzi oraz sprzedaż wyprodukowanej z tych rud miedzi, metali szlachetnych i pozostałych metali nieżelaznych. Ewidencja rachunkowa Spółki prowadzona jest według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne