27.09.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27.09.2013, sygn. ILPP2/443-605/13-2/AKr, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-605/13-2/AKr

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności realizowanych w ramach konsorcjum oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w części dotyczącej realizacji Projektu finansowanego z własnych środków obrotowych Wnioskodawcy oraz w części dotyczącej realizacji Projektu finansowanego z dotacji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej przedstawione, we wniosku z dnia 13 czerwca 2013 r. (data wpływu do Izby Skarbowej w Poznaniu 27 czerwca 2013 r., data wpływu do Biura KIP w Lesznie 1 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności realizowanych w ramach konsorcjum oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego:

  • w części dotyczącej realizacji Projektu finansowanego z własnych środków obrotowych Wnioskodawcy jest nieprawidłowe,
  • w części dotyczącej realizacji Projektu finansowanego z dotacji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 czerwca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności realizowanych w ramach konsorcjum oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT, producentem armatury przemysłowej. Wnioskodawca zawarł z publiczną uczelnią wyższą (dalej: Politechnika) umowę konsorcjum naukowego, o którym mowa w art. 2 pkt 12 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki. Zgodnie z definicją ustawową przez konsorcjum naukowe rozumie się grupę jednostek organizacyjnych, w której skład wchodzi co najmniej jedna jednostka naukowa oraz co najmniej jeden przedsiębiorca, albo co najmniej dwie jednostki naukowe, podejmującą na podstawie umowy wspólne przedsięwzięcie obejmujące badania naukowe, prace rozwojowe lub inwestycje służące potrzebom badań naukowych lub prac rozwojowych. Wnioskodawca oraz Politechnika powołali konsorcjum w celu ubiegania się o dofinansowanie, a następnie wspólnej realizacji projektu pod nazwą Opracowanie innowacyjnej koncepcji produktowych (...) którego zwieńczeniem ma być opracowanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie armatury przemysłowej (dalej Projekt).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne