31.12.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2013, sygn. ITPP1/443-1010/13/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1010/13/AP

Stawka podatku na wykonanie trwałej zabudowy kuchennej, łazienkowej oraz korytarzowej w obiektach budownictwa mieszkaniowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 23 września 2013 r. (data wpływu 1 października 2013 r.), uzupełnionym w dniu 17 grudnia 2013 r., o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku na wykonanie trwałej zabudowy kuchennej, łazienkowej oraz korytarzowej w obiektach budownictwa mieszkaniowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 października 2013 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 17 grudnia 2013 r., o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku na wykonanie trwałej zabudowy kuchennej, łazienkowej oraz korytarzowej w obiektach budownictwa mieszkaniowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Pana firma wykonuje usługi stolarskie polegające na produkcji mebli na wymiar, na zamówienie klienta. Świadczenie usług przez Pana firmę jest kompleksowym zdarzeniem polegającym na zaprojektowaniu, wyprodukowaniu i zamontowaniu zabudów kuchennych, łazienkowych czy korytarzowych w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Usługa wykonania zabudowy polega na dopasowaniu poszczególnych elementów i zamontowaniu ich w sposób trwały w mieszkaniu klienta. Do tej pory Pana firma stosowała stawkę podatku w wysokości 23% VAT, jednakże z uwagi na uchwałę 7 sędziów NSA sygn. akt I FPS 2/13 powstały wątpliwości co do prawidłowości postępowania i ewentualnej konieczności zmiany stawki na 8% VAT w przyszłości.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne