Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2013, sygn. ITPP3/443-457/13/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-457/13/JK
Wyroby akcyzowe z zapłaconą akcyzą będą mogły zostać zużyte (poprzez zmieszanie), wraz z wyrobami akcyzowymi znajdującymi się w procedurze zawieszenia poboru akcyzy, w procesie produkcyjnym, mającym na celu wytworzenie wyrobów akcyzowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 września 2013 r. (data wpływu 20 września 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 14 października 2013 r. (data wpływu 18 października 2013 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie skutków podatkowych produkcji wyrobów akcyzowych z użyciem alkoholu etylowego z zapłaconym podatkiem akcyzowym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 września 2013 r. został złożony wniosek, uzupełniony pismem z dnia 14 października 2013 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie skutków podatkowych produkcji wyrobów akcyzowych z użyciem alkoholu etylowego z zapłaconym podatkiem akcyzowym.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie produkcji wódek, która objęta jest procedurą zawieszenia poboru akcyzy. Zamierza nabyć destylat rolniczy (alkohol etylowy) z zapłaconym podatkiem akcyzowym od podmiotu X, który utracił status składu podatkowego. Nabyty destylat rolniczy - od którego należny podatek akcyzowy został uiszczony przez podmiot X na wcześniejszym etapie obrotu - zostałby wprowadzony do składu podatkowego. Z uwagi na fakt, że przedmiotowy destylat jest surowcem wykorzystywanym do uzyskania alkoholu rektyfikowanego, używanego do produkcji wódek i innych napojów spirytusowych, jego dalsze zastosowanie zgodnie z przeznaczeniem, będzie wymagało wprowadzenia go do procesu produkcyjnego. Wykonanie tej czynności spowoduje zmieszanie się w aparacie rektyfikacyjnym destylatu zakupionego w procedurze zawieszenia poboru akcyzy z wyrobem z zapłaconą akcyzą.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty