Interpretacja indywidualna z dnia 29.07.2013, sygn. ITPP1/443-427/13/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-427/13/MN
Stawki VAT obowiązującej przy obciążaniu kosztami energii elektrycznej i wody w oparciu o zawartą umowę użyczenia oraz stawki VAT przy dostawie energii cieplnej w oparciu o zawarte porozumienie.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 kwietnia 2013 r. (data wpływu 9 maja 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki VAT obowiązującej przy obciążaniu kosztami energii elektrycznej i wody w oparciu o zawartą umowę użyczenia oraz stawki VAT przy dostawie energii cieplnej w oparciu o zawarte porozumienie - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 maja 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki VAT obowiązującej przy obciążaniu kosztami energii elektrycznej i wody w oparciu o zawartą umowę użyczenia oraz stawki VAT przy dostawie energii cieplnej w oparciu o zawarte porozumienie.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Powiat zawarł umowy użyczenia z jednostkami organizacyjnymi powiatu, tj. Powiatowym Urzędem Pracy, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną. Na podstawie umów obciąża te jednostki kosztami mediów na podstawie faktur stawką VAT obowiązującą dla poszczególnych kosztów (energia elektryczna - 23%, woda - 8%).
Powiat zawarł porozumienie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w C., na podstawie którego dostarcza energię cieplną z własnej kotłowni lokalnej na cele centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody. Strony ustaliły, iż podstawą ustalenia opłaty za dostarczoną energię cieplną będą koszty zakupu oleju opałowego na potrzeby kotłowni, a należności będą regulowane na podstawie wystawionej przez Powiat faktury. Powiat wystawia fakturę z obowiązującą stawką VAT (23%).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty