Interpretacja indywidualna z dnia 04.02.2013, sygn. ITPP2/443-1306a/12/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1306a/12/AW
Stawka podatku obowiązująca do świadczonych usług szkoleniowych oraz nieuznania za obrót dotacji otrzymanej w związku z realizacją projektu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 października 2012 r. (data wpływu 23 października 2012 r.), uzupełnionym w dniu 28 stycznia 2013 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej do świadczonych usług szkoleniowych oraz nieuznania za obrót dotacji otrzymanej w związku z realizacją projektu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 października 2012 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 28 stycznia 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług oraz nieuznania za obrót dotacji otrzymanej w związku z realizacją projektu.
W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka, nie będąca jednostką objętą systemem oświaty w rozumieniu ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, realizuje projekty dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII, pn. Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwa dla przedsiębiorstw. Projekty objęte są pomocą publiczną, w ramach której Spółka zobowiązuje się do wniesienia wkładu własnego w kwotach i na warunkach określonych w umowie o dofinansowanie projektu. Zgodnie z zasadami pomocy publicznej, jak i warunkami wynikającymi z umowy o dofinansowanie, środki prywatne wynikają z poziomu intensywności pomocy publicznej. W związku z powyższym beneficjenci pomocy (uczestnicy projektu, tj. pracownicy, bądź właściciele przedsiębiorstw z sektora mikro, małych, średnich bądź dużych przedsiębiorstw) zobowiązani są wnieść wkład prywatny (własny) w wysokości odpowiadającej przepisom ustawy o pomocy publicznej, tj. mikro/małe przedsiębiorstwa 20%, średnie przedsiębiorstwa 30%, zaś duże 40%.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty