Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2012, sygn. IPPB5/423-999/12-2/AB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-999/12-2/AB
Skoro umowa miedzy wnioskodawcą a szpitalami będzie określała czynności wzajemne tj., że w zamian za udostępnione środki trwałe, Szpital będzie przesyłał do Spółki badania do opisu, to w niniejszej sprawie nie dochodzi do nieodpłatnego udostępnienia środków trwałych przez Wnioskodawcę do używania innemu podmiotowi, tym bardziej że urządzenia będą wykorzystywane tylko i wyłącznie na realizację umowy ze spółką. Biorą powyższe pod uwagę przepis art. 16 ust. 1 pkt 63 lit. c nie będzie miał zastosowania.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 04.10.2012 r. (data wpływu 08.10.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych udostępnionych szpitalom na podstawie umów o współpracę - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 08.10.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych udostępnionych szpitalom na podstawie umów o współpracę.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (zwana dalej Spółką) świadczy usługi medyczne m.in. w zakresie badań radiologii, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Dysponuje nowoczesnym sprzętem pozwalającym na wykonywanie szerokiej gamy badań radiologicznych. Spółka w ramach swojej działalności postawiła także na rozwój teleradiologii, polegającej na dokonywaniu zdalnej oceny badań obrazowych, dzięki ucyfrowieniu obrazów medycznych. Nowoczesna technologia daje możliwość przesyłania za pomocą łączy telekomunikacyjnych najwyższej jakości zdjęć m.in. rentgenowskich, tomograficznych, mammograficznych, rezonansu magnetycznego. Teleradiologia obniża koszty funkcjonowania Spółki ze względu na skrócenie diagnozy i terapii, skuteczność leczenia i możliwość częściowej rezygnacji z dyżurów lekarskich w ośrodkach o małej liczbie badań. Poprzez nowoczesne rozwiązania informatyczne istnieje możliwość łączenia się z ośrodkami położonymi nawet w najbardziej odległych miejscowościach. Charakter usług teleradiologii wymaga posiadania odpowiednich urządzeń i oprogramowania medycznego oraz wykwalifikowanej kadry.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty