24.12.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24.12.2012, sygn. IPPB3/423-760/12-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-760/12-2/AG

Czy Spółka będzie miała prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów naliczonych po podpisaniu Umowy Odsetek od przejętej Części Długu w momencie ich zapłaty (spłaty, kapitalizacji, bądź uregulowania w innej formie)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 25.09.2012r. (data wpływu 26.09.2012r.) w sprawie o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych odnośnie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26.09.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych odnośnie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką celową należącą do międzynarodowej grupy działającej w branży deweloperskiej. W celu uzyskania finansowania swojej działalności deweloperskiej Spółka zaciągnęła oprocentowaną pożyczkę od spółki E. AB z siedzibą w Szwecji (dalej: E.), należącej do tej samej grupy (dalej: Pożyczka).

Z kolei E. była dłużnikiem spółki C. S.A. z siedzibą w Polsce (dalej: Wierzyciel), będącej 100% udziałowcem E., z tytułu oprocentowanej pożyczki. Na kwotę zadłużenia E. względem Wierzyciela składała się kwota główna pożyczki oraz niespłacone naliczone, ale nie skapitalizowane odsetki od tej pożyczki (dalej: Dług).

Obecnie prowadzona jest restrukturyzacja grupy, do której należy Spółka, mająca na celu uproszczenie wzajemnych rozliczeń między spółkami z grupy oraz usystematyzowanie struktury finansowania spółek celowych, w ramach której planowana jest likwidacja E.. Likwidacja E. wymaga w pierwszej kolejności zaspokojenia lub zabezpieczenia jej wierzycieli.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne