06.11.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 06.11.2012, sygn. IPPP2/443-882/12-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-882/12-2/DG

Uwzględniając fakt, iż Strona świadczy usługi w zakresie turystyki i w ramach tych usług oferuje swoim klientom między innymi możliwość rezerwacji noclegu w wybranym przez klienta hotelu oraz świadczy na rzecz klientów usługi informacji turystycznej i doradztwa stwierdzić należy, że Wnioskodawca ma prawo udokumentować świadczone przez siebie usługi fakturą VAT marża.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11.09.2012r. (data wpływu 14.09.2012r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawiania faktur VAT marża jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14.09.2012r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawiania faktur VAT marża.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka prowadzi działalność w zakresie szeroko pojętych usług turystyki, w tym oferowanie możliwości rezerwacji usług turystycznych za pośrednictwem strony internetowej Spółki, jak również rezerwacji miejsc noclegowych telefonicznie. Jest to nabycie usługi dla bezpośredniej korzyści turysty. Należy podkreślić, że Spółka dysponuje koncesją organizatora turystyki, tj. jest wpisana do rejestru podmiotów świadczących usługi turystyczne. Spółka zawarła umowę z podmiotem trzecim, w ramach której zobowiązała się świadczyć wyłącznie usługi zakwaterowania, tj. jeden ze składników usługi turystycznej obok transportu, wyżywienia, ubezpieczenia. Spółka we własnym imieniu i na własną rzecz wystawia z tytułu świadczonej usługi na rzecz klienta (turysty) fakturę VAT marża tytułem usługi turystycznej lub usługi rezerwacji hotelowej. Spółka otrzymuje od hotelu lub pośrednika turystycznego fakturę kosztową. Spółka nie działa przy tej transakcji jako pośrednik, a otrzymane wynagrodzenie nie ma charakteru prowizyjnego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne