Interpretacja indywidualna z dnia 07.11.2012, sygn. IPPB3/423-619/12-3/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-619/12-3/KK
1. Czy otrzymany przez Spółkę tytułem dywidendy przychód w postaci własności opisanych w niniejszym wniosku składników majątkowych, które Spółka ma uzyskać od spółki zależnej, podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych pomimo swojej formy niepieniężnej?2. W świetle powyższego stanu faktycznego, w jaki sposób Spółka zobowiązana jest ustalić koszty uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży lub spłaty wierzytelności pieniężnych, sprzedaży udziałów, akcji lub innych papierów wartościowych uzyskanych tytułem dywidendy?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 14.08.2012 r. (data wpływu 20.08.2012r.) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów i kosztów uzyskania przychodów (pytanie nr 1 i 2) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20.08.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów i kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością prawa polskiego (dalej także: Spółka), spółką, która jako udziałowiec (właściciel 100% udziałów) spółki kapitałowej (będącej odpowiednikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prawa polskiego) z siedzibą i Zarządem za granicą (dalej jako: spółka zależna) otrzyma od spółki zależnej określone składniki majątkowe tytułem dywidendy w formie niepieniężnej. Tytułem dywidendy mogą zostać przeniesione należące do spółki zależnej następujące składniki majątkowe: Udziały w spółkach kapitałowych, akcje lub inne papiery wartościowe; oraz Wierzytelności pieniężne.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty