02.08.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 02.08.2012, sygn. IPPB5/423-488/12-2/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-488/12-2/AJ

Czy Wnioskodawca ma obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wypłaty należności za użytkowanie technologii informatycznej udostępnionej Wnioskodawcy przez spółkę I.?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 13.06.2012 r. (data wpływu 18.06.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wypłaty wynagrodzenia prowizyjnego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 czerwca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wypłaty wynagrodzenia prowizyjnego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

M. (dalej jako Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi serwis zakupów grupowych w Internecie S. (dalej Serwis). Serwis umożliwia użytkownikom nabycie towarów i usług różnych firm w atrakcyjnych cenach. Możliwość zakupu oferowanego produktu / usługi ograniczone jest w czasie (zwykle 24 godziny). Nabycie towaru / usługi umieszczonego w serwisie następuje on-line. Płatności za towar / usługę można dokonać za pośrednictwem karty kredytowej lub przelewu bankowego.

Po dokonaniu transakcji, klient otrzymuje voucher (zgodnie z warunkami oferty) do wykorzystania na dany towar / usługę. Okres ważności vouchera jest zróżnicowany w zależności od oferty. Zwykle wynosi od 1 do 6 miesięcy. Zrealizowanie vouchera przez klienta jest możliwe, tylko wówczas, jeśli określona ilość osób (ustalona w drodze negocjacji z dostawcami towarów / usług przez Spółkę) wyrazi chęć skorzystania z oferty. W przeciwnym wypadku, w ciągu pięciu dni, podmiot który dokonał zakupu vouchera, otrzymuje zwrot poniesionych kosztów.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne