Interpretacja indywidualna z dnia 06.02.2012, sygn. IBPP3/443-1210/11/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-1210/11/PK
określenia miejsca świadczenia usług obsługi terminalowej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 listopada 2011r. (data wpływu 7 listopada 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie określenia miejsca świadczenia usług obsługi terminalowej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 listopada 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie określenia miejsca świadczenia usług obsługi terminalowej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest kolejowym terminalem logistycznym, który usytuowany jest na styku najdalej na zachód wysuniętego w Europie odcinka linii kolejowych o szerokim rozstawie toru (1520 mm) i linii funkcjonujących według standardów europejskich (1435mm). Terminal obsługuje zarówno towary w kontenerach (obsługa kontenerowa) jak i inne towary. Z wykorzystaniem zgromadzonych składników majątku Spółka prowadzi działalność gospodarczą, której podstawowym zakresem są usługi spedycyjno-transportowe oraz usługi polegające na wykonywaniu obsługi terminalowej (obsługa terminalowa).
W związku z obsługą terminala logistycznego (obsługą terminalową) Spółka wykonuje na rzecz swoich klientów konieczne, uwzględniając rolę i funkcje terminala kolejowego znajdującego się na styku linii kolejowych o rożnym rozstawie toru, czynności, do których należą przede wszystkim: przeładunki, a więc: rozładunki i załadunki pomiędzy wagonami kolejowymi normalno i szerokotorowymi, między wagonami kolejowymi a środkami transportu samochodowego, między środkami transportu kolejowego lub samochodowego a miejscem złożenia towarów w terminalu, którym są magazyny i place składowe; składowanie towarów i kontenerów oraz inne niezbędne czynności.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty