Interpretacja indywidualna z dnia 31.10.2011, sygn. IBPP2/443-895/11/UH, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-895/11/UH
stawki podatku dla usług montażu zabudowy kuchni lub innych szaf wnękowych
Na podstawie 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 lipca 2011r. (data wpływu 2 sierpnia 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla wykonania zabudowy kuchni lub innych szaf wnękowych w obiektach zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 sierpnia 2011r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla wykonania zabudowy kuchni lub innych szaf wnękowych w obiektach zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:
Z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym.
Wnioskodawca wykonuje zabudowy wnęk ścianowych (garderoby, szafy i temu podobne) na ścisły wymiar danego pomieszczenia, zgodnie z zamówieniem klienta. Zabudowa wykonana przez Wnioskodawcę jest ograniczona z boków ścianami, od spodu podłogą z góry sięga do sufitu, naturalnymi ogranicznikami tej zabudowy są elementy wcześniej postawione, a wykonana zabudowa jest ściśle z nimi powiązana. Często elementy tej zabudowy są na stałe przymocowane do ścian, a ich oddzielenie od ścian powoduje zniszczenie elementu zabudowy i utratę funkcjonalności całej wykonanej zabudowy. Ponieważ wykonanie zabudowy umożliwia instalację w konkretnym miejscu, to w przypadku demontażu można wykorzystać jedynie pojedyncze elementy, około 90 % wykonanej zabudowy będzie stanowiło odpad niemożliwy do wykorzystania do celów innych niż utylizacja. Tak więc wykonaną zabudowę, w zasadzie nie można przenieść do innego miejsca, trzeba byłoby znaleźć odpowiednią wnękę do zabudowy. A także części musiałyby nie ulec zniszczeniu podczas demontażu dotychczasowej zabudowy, co jest utrudnione z powodu ścisłego zamocowania do ścian wykonanej zabudowy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty