Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2011, sygn. IPTPP3/443-92/11-4/BJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP3/443-92/11-4/BJ
Wykonywane przez Wnioskodawcę na zlecenie Policji usługi polegające na wykonywaniu badań lekarskich osób zatrzymanych lub doprowadzonych do wytrzeźwienia, w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o istnieniu lub braku przeciwskazań medycznych do zatrzymania i umieszczenia ww. osób w pomieszczeniu dla zatrzymanych będą korzystać ze zwolnienia z podatku VAT jako badania laboratoryjne związane z profilaktyką i ochroną zdrowotną; natomiast tego rodzaju badania lekarskie wykonywane przez Wnioskodawcę na zlecenie Policji w celach administracyjno dochodzeniowych będą opodatkowane stawką podatku VAT 23 %.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko SPZOZ, przedstawione we wniosku z dnia 12 września 2011 r. (data wpływu 13 września 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki oraz zwolnienia z podatku VAT badań lekarskich osób zatrzymanych lub doprowadzonych do wytrzeźwienia, wykonywanych na zlecenie Policji jest prawidłowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty