31.08.2010 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2010, sygn. ILPB2/415-699/10-2/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-699/10-2/AJ

Czy uzasadnione jest pozbawienie nauczyciele akademickiego praw do korzystania z 50% kosztów przychodu z prac o charakterze twórczym ze względu na niepodpisanie Porozumienia w ww. brzmieniu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 30 maja 2010 r. (data wpływu 1 czerwca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie stosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 czerwca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie stosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest nauczycielem akademickim posiadającym stopień naukowy doktora. Zainteresowany jest zatrudniony w charakterze pracownika dydaktyczno-naukowego na podstawie mianowania na stanowisku adiunkta na czas nieokreślony od maja 2005 roku.

Akt nawiązania stosunku pracy przewiduje, że okres zatrudnienia na stanowisku adiunkta osoby nie mającej stopnia naukowego doktora habilitowanego nie może przekroczyć lat dziewięciu. Jednocześnie Zainteresowany przy nawiązaniu stosunku pracy nie otrzymał wykazu czynności, w których byłoby zobowiązanie do stworzenia ściśle określonych utworów poza zawartą w treści mianowania informacją, iż okres zatrudnienia na stanowisku adiunkta osoby nie mającej stopnia naukowego doktora habilitowanego nie może przekroczyć lat dziewięciu, co jest wskazaniem, iż stworzenie utworu naukowego o charakterze rozprawy habilitacyjnej powinno nastąpić w ciągu lat 9 od momentu nawiązania stosunku pracy na stanowisku adiunkta.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne