Interpretacja indywidualna z dnia 08.12.2010, sygn. IPPB2/436-338/10-3/AF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-338/10-3/AF
Wniesienie do spółki aportu w postaci wyodrębnionej części przedsiębiorstwa (oddziału) w zamian za jej udziały.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 16.09.2010 r. (data wpływu 16.09.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie wniesienia do spółki aportu w postaci wyodrębnionej części przedsiębiorstwa (oddziału) w zamian za jej udziały jest:
- w części dotyczącej definicji zorganizowanej części przedsiębiorstwa - nieprawidłowe,
- w pozostałej części prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16.09.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie wniesienia do spółki aportu w postaci wyodrębnionej części przedsiębiorstwa (oddziału) w zamian za jej udziały.
W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenia przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca, Spółka) należy do międzynarodowego koncernu farmaceutycznego V. (dalej: V.).
Podstawową działalnością Grupy V. jest produkcja i handel środkami farmaceutycznymi oraz parafarmaceutycznymi.
W roku 2010 planowane jest połączenie V. z innym koncernem farmaceutycznym kanadyjskim B.(dalej: B.). Połączona firma zachowa nazwę V. (dalej: Grupa V. lub Grupa). W ramach prowadzonych globalnie działań restrukturyzacyjnych związanych z połączeniem V. i B. rozważana jest konsolidacja w jednym podmiocie należącym do Grupy V. funkcji związanych z rozwojem i zarządzaniem posiadanymi przez Grupę prawami własności intelektualnej, w szczególności markami, patentami, znakami towarowymi i innymi prawami majątkowymi oraz prawami własności przemysłowej, które dotyczą wytwarzanych i sprzedawanych przez Grupę produktów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty