Interpretacja indywidualna z dnia 12.08.2010, sygn. IPPP2/443-271/10-5/RR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-271/10-5/RR
Określenie momentu wykonania usługi handling fee.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz.U. z 2005r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 28.04.2010r. (data wpływu 05.05.2010r.), uzupełnione pismem z dnia 15.06.2010r. (data wpływu 24.06.2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu wykonania usługi handling fee - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 05.05.2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu wykonania usługi handling fee.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. zwana dalej: Wnioskodawcą nabywa usługę handling fee, która polega na nabyciu przez pośrednika działającego w imieniu i na rzecz Wnioskodawcy usługi hotelowej dla uczestnika imprezy turystycznej organizowanej przez Wnioskodawcę. Pośrednik zawiera w imieniu i na rzecz Wnioskodawcy umowę z hotelem. Następnie umowa hotelowa jest aktywowana w systemie rezerwacyjnym i klienci Wnioskodawcy mogą rezerwować imprezy turystyczne w skład których wchodzi pobyt w danym hotelu. Spółka z grupy ewidencjonuje w systemie koszty imprezy turystycznej objęte centralną regulacją płatności tj. koszty zakwaterowania w hotelu, koszty świadczeń i wycieczek dodatkowych, transferów oraz handling fee (przypisując wszystkie koszty do poszczególnych imprez turystycznych organizowanych przez Wnioskodawcę). W chwili wprowadzenia do systemu rezerwacyjnego kosztu handling fee Wnioskodawca może stwierdzić, że usługa pośrednictwa w rezerwacji miejsc hotelowych została wykonana oraz ustalić jaka kwota stanowi podstawę opodatkowania z tytułu importu usług. Przed ujęciem handling fee w systemie rezerwacji Wnioskodawca nie jest w stanie określić kosztu tej usługi handling fee wykonanej przez agenta na jej rzecz. Ujęcie w systemie rezerwacji usługi handling fee może następować po długim okresie od imprezy turystycznej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty