24.03.2010 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24.03.2010, sygn. IPPP3/443-1256/09-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1256/09-2/KB

1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym alkohol wykorzystywany w procesie produkcji suplementów diety podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem akcyzowym, a tym samym Spółka nie jest zobowiązana do opodatkowania wykorzystanego alkoholu?
2. Czy w przedstawionym stanie faktycznym alkohol wykorzystywany w procesie produkcji produktów leczniczych podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem akcyzowym, a tym samym Spółka nie jest zobowiązana do opodatkowania wykorzystywanego alkoholu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz.U. z 2005r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 22.12.2009r. (data wpływu 30.12.2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia alkoholu etylowego używanego w procesie produkcji suplementów diety i produktów leczniczych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30.12.2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia alkoholu etylowego używanego w procesie produkcji suplementów diety i produktów leczniczych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka jest firmą farmaceutyczną zajmującą się produkcją produktów leczniczych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. 2008 r. Nr 45 poz. 271 z późn. zm.) oraz suplementów diety.

Proces produkcyjny niektórych produktów leczniczych oraz suplementów diety wymaga dla ich prawidłowego przebiegu użycia alkoholu etylowego. Wykorzystanie alkoholu etylowego w procesie produkcji produktów leczniczych następuje w procesie granulacji tych wyrobów. W przypadku suplementów diety wykorzystanie alkoholu etylowego następuje w procesie granulacji lub powlekania tabletek. Produkty końcowe produkty lecznicze oraz suplementy diety nie zawierają w swoim składzie alkoholu etylowego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne