05.05.2010 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 05.05.2010, sygn. IPPP2-443-64/10-4/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2-443-64/10-4/IZ

Stanowisko wnioskodawcy w zakresie korekty deklaracji VAT za miesiąc grudzień 2009 r. i możliwości odliczenia całej kwoty podatku zawartego w cenie nabytego samochodu oraz paliwa do samochodu ciężarowego jest prawidłowe

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 02.02.2010 r. (data wpływu 08.02.2010 r.), uzupełnionym na wezwanie tut. Organu pismem z dnia 26.04.2010 r. (data wpływu 28.04.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty deklaracji VAT za miesiąc grudzień 2009 r. i możliwości odliczenia całej kwoty podatku zawartego w cenie nabytego samochodu oraz paliwa do samochodu ciężarowego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08.02.2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty deklaracji VAT za miesiąc grudzień i możliwości odliczenia całej kwoty podatku zawartego w cenie nabytego samochodu oraz paliwa do samochodu ciężarowego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

W grudniu 2009 roku Nadleśnictwo zakupiło samochód ciężarowy Nissan NAVARA o dopuszczalnej masie całkowitej do 2805 kg (według homologacji). Będzie on wykorzystywany w działalności gospodarczej związanej ze sprzedażą opodatkowaną. Samochód ten przeszedł dodatkowe badanie techniczne, przeprowadzone przez okręgową stację kontroli pojazdów. W otrzymanym zaświadczeniu wpisano zmianę rodzaju pojazdu z ciężarowego na specjalny z przeznaczeniem-pożarniczy. Samochód ten będzie służył w okresie od 1 marca do 31 października w pierwszej kolejności do celów przeciwpożarowych, gdy natomiast takiego zagrożenia nie ma będzie on wykorzystywany do bieżącej działalności Nadleśnictwa. Natomiast poza tym okresem będzie wykorzystywany do przewozu różnych ładunków m.in. sadzonek i sprzętu używanego w pracach leśnych i szkółkarskich oraz przy utrzymaniu stanu dróg leśnych służących do wywozu drewna. Będzie więc przez cały rok wykorzystywany do wykonywania czynności opodatkowanych. Nadleśnictwu zależało na posiadaniu samochodu specjalnego pożarniczego, po to aby mógł on bez problemów dojechać do pożaru na światłach ostrzegawczych. Tylko takie pojazdy są uprzywilejowane w ruchu drogowym oraz mogą przewozić moduł gaśniczy zamontowany na nadwoziu. Po odłączeniu modułu gaśniczego samochód posiada otwartą część do przewozu ładunków oddzieloną od kabiny kierowcy trwałą przegrodą.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne