10.12.2009 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 10.12.2009, sygn. IPPB5/423-577/09-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-577/09-2/DG

1) Czy poszczególne etapy prac wskazanych w etapie I harmonogramu prac i badań przywołanego w stanie faktycznym należy traktować jako koszty pośrednio związane z przychodem Spółki, zaś koszty etapu II o którym mowa w przedmiotowym harmonogramie należy podzielić odpowiednio na koszty nabycia praw autorskich, określone w etapie II pkt 1, 2, 7, 8, 9 harmonogramu oraz koszty wpływające na wartość ulepszenia środka trwałego, określone w etapie II pkt 3-6 harmonogramu?
2) Czy poniesiony przez Spółkę koszt związany z fizycznym wykonaniem filtra należy zakwalifikować jako ulepszenie środka trwałego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 21.09.2009r. (data wpływu 23.09.2009r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie kwalifikacji wydatków związanych z wykonaniem filtra na podstacji trakcyjnej do kosztów uzyskania przychodów:

  • w zakresie pyt. nr 1 - jest nieprawidłowe,
  • w zakresie pyt. nr 2 jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 września 2009r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji wydatków związanych z wykonaniem filtra na podstacji trakcyjnej do kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (Zamawiający) podpisała umowę z firmą będącą wiodącym wykonawcą i dostawcą aparatury do zdalnego sterowania i nadzoru kolejowych i tramwajowych podstacji trakcyjnych dalej: Wykonawca, dotyczącą opracowania filtrów gamma do zespołów prostownikowych w podstacjach trakcyjnych zasilanych SN. Umowa przewiduje dwa etapy prac rozliczanych osobno. Zakończeniem pierwszego etapu pracy było opracowanie przez Wykonawcę koncepcji filtra na podstawie obliczeń teoretycznych i symulacji z uwzględnieniem dotychczasowych doświadczeń eksploatacyjnych. Końcowe opracowanie tego etapu zawierało szczegółowe wytyczne umożliwiające zaprojektowanie i wykonanie filtra według przyjętej koncepcji.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne