Interpretacja indywidualna z dnia 18.12.2009, sygn. IPPB5/423-583/09-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-583/09-2/AS
Czy wartość wypłaconych przez Spółkę świadczeń urlopowych oraz sfinansowanych przez Spółkę szkoleń, dokonywanych na rzecz pracowników - w tym również pracowników podlegających regulacjom ustawy kominowej, może być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 21.09.2009 r. (data wpływu 25.09.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki świadczeń urlopowych oraz sfinansowanych przez Spółkę szkoleń:
- na rzecz pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę - jest prawidłowe,
- na rzecz pracowników podlegających regulacjom ustawy kominowej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25.09.2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki świadczeń urlopowych oraz sfinansowanych przez Spółkę szkoleń na rzecz pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę oraz na rzecz pracowników podlegających regulacjom ustawy kominowej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca będący polską spółką akcyjną z siedzibą w L. (dalej: Spółka) jest spółką prawa handlowego, w której udział spółek będących jednoosobowymi spółkami Skarbu Państwa przekracza 50% akcji (85% akcji posiada Wnioskodawca będący jednoosobową Spółką Skarbu Państwa, zaś pozostałe 15% Skarb Państwa).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty