Interpretacja indywidualna z dnia 23.11.2009, sygn. ITPP3/443-156/09/ZG, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-156/09/ZG
W opisanym stanie faktycznym nie występują przesłanki do wydania decyzji ustalającej dopuszczalne normy zużycia, o której mowa w art. 85 ust. 2 pkt 2 ustawy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (t. j. z 2005 roku Dz. U. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 9 września 2009 roku (data wpływu 14.09.2009 r.) uzupełnionym pismem z dnia 16 października 2009 roku, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązku ustalania dopuszczalnych norm zużycia wyrobów energetycznych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 września 2009 roku został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązku ustalania dopuszczalnych norm zużycia wyrobów energetycznych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka zakupuje parafinę płynną (kod CN 2712 90 99), którą następnie podaje procesowi produkcji granulatu parafinowego składającego się z dwóch etapów: oczyszczania i granulacji.
Proces oczyszczania parafin rozpoczyna się od roztopienia parafin znajdujących się w wagonie kolejowym. Po podgrzaniu parafin do temperatury około 90-120°C przelewa się je do zbiorników technologicznych i pozostawia gorący surowiec w zbiorniku celem uspokojenia płynu i oddzielenia wody. Po upływie około 1 godziny odpuszcza się zebraną wodę. Proces czyszczenia parafiny rozpoczyna dosypanie tzw. ziemi bielącej (ziemi okrzemkowej) do gorącej parafiny. Po dosypaniu ziemi bielącej następuje tzw. reakcja w trakcie, której cząsteczki ziemi bielącej wychwytują zanieczyszczenia znajdujące się w parafinie. Po upływie 2-3 godzin mieszania parafin oddziela się zanieczyszczenia oraz ziemię bielącą od parafiny za pomocą filtrów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty