11.01.2008 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.01.2008, sygn. IP-PP2-443-502/07-2/ASi, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP2-443-502/07-2/ASi

Czy Spółka postąpiła słusznie zmieniając klasyfikację swoich usług na usługi badawczo-rozwojowe kierując się pismem z Urzędu Statystycznego?Czy zakres działalności opisany powyżej jest przetwarzaniem danych i dostarczaniem informacji (PKWiU 74.84) czy usługą naukowo-badawczą (PKWiU73)?Czy Spółka ma nadal prawo stosować art. 27 ust. 3 i 4 pkt 3 ustawy o VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 października 2007r. (data wpływu 22 października 2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie usług badawczo-rozwojowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 października 2007r. został złożony w/w wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie usług badawczo-rozwojowych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujące stan faktyczny.

Spółka jest firmą, której sponsorzy (firmy farmaceutyczne i biotechnologiczne) zlecają wykonanie określonych obowiązków lub zadań związanych z badaniem klinicznym.

Celem prowadzenia badania klinicznego (badanie produktu leczniczego leku, prowadzone z udziałem ludzi) jest odkrycie lub potwierdzenia klinicznych i farmakologicznych skutków działania jednego lub wielu badanych produktów leczniczych. Innymi słowy celem każdego badania klinicznego jest zebranie wszelkich możliwych danych dotyczących skuteczności działania i bezpieczeństwa stosowania leku. Uzyskane w ten sposób dane, po przeanalizowaniu są następnie wykorzystywane w procedurze dopuszczenia leku do obrotu lub, jeśli są niepomyślne prowadzą do odstąpienia od prac rozwojowych nad badanym produktem leczniczym.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne