04.01.2008 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.01.2008, sygn. IP-PP2-443-415/07-4/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP2-443-415/07-4/BM

Czy sprzedaż mobilnego wyrobu medycznego będzie podlegała opodatkowaniu stawką podatku 7%, właściwą dla wyrobów medycznych na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z poz. 106 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 26 września 2007r. (data wpływu 08 października 2007r.) uzupełnionego pismem z dnia 19.12.2007r. (data wpływu 24.12.2007r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku stosowanej przy dostawie wyrobów medycznych w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych, o których mowa w poz. 106 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08 października 2007r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku stosowanej przy dostawie wyrobów medycznych w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych, o których mowa w poz. 106 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, dział M S Sp. z o.o.(Spółka) dostarcza nowoczesny sprzęt medyczny (np. ultrasonografy, tomografy komputerowe, mammografy, urządzenia do rezonansu magnetycznego oraz do badań rentgenowskich) oraz usługi związane z tym sprzętem (np. informatyczne, serwisowe, szkoleniowe itp.) na rzecz szeroko pojętego sektora medycznego w Polsce. W zdecydowanej większości przypadków urządzenia te są montowane w szpitalach lub innych placówkach ochrony zdrowia. Z uwagi na wzrastającą potrzebę zapewnienia dostępu do badań medycznych poza dużymi aglomeracjami miejskimi, gdzie z reguły tego rodzaju sprzęt jest instalowany, Spółka planuje dostarczać na rzecz placówek medycznych mobilne urządzenia do rezonansu magnetycznego oraz do badań rentgenowskich (RTG) (dalej: mobilne wyroby medyczne). Tego rodzaju sprzęt będzie umożliwiał wykonywanie badań w dowolnej lokalizacji, co będzie skutkowało większą liczbą przeprowadzanych badań profilaktycznych i diagnostycznych, zwłaszcza na terenach wiejskich.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne