11.12.2008 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2008, sygn. ITPP1/443-842a/08/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-842a/08/AJ

Ewidencja obrotu i kwot podatku należnego przy zatosowaniu kas rejestrujących przy wykonywaniu usług przewozu pracowników.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 8 września 2008 r. (data wpływu 29 września 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 września 2008 roku został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka w celu zapewnienia pracownikom dojazdu do miejsca pracy, zawarła umowę z P, zgodnie z którą P świadczy przewozy na rzecz pracowników Spółki według ustalonego rozkładu jazdy autobusów P. Spółka dokonuje rozliczeń z P na podstawie otrzymywanych faktur za usługę przewozu oraz nabywane karty przejazdu (bilety). Na podstawie postanowień umowy społecznej, pracownicy Spółki ponoszą częściową odpłatność z tytułu korzystania z przewozów. Rozliczenie z pracownikami następuje na podstawie zbiorczego dokumentu sporządzanego przez Spółkę na koniec każdego miesiąca, który jest podstawą do potrącenia uzgodnionych kwot z miesięcznych wynagrodzeń pracowników. Spółka ewidencjonuje obrót generowany w związku z otrzymywaniem częściowej odpłatności od pracowników za organizowane przewozy za pomocą kas fiskalnych. Również w podobny sposób za pomocą kasy fiskalnej Spółka obciąża pracowników za usługi telekomunikacyjne. Pracownicy ponoszą odpłatność za prywatne rozmowy telefoniczne. Rozliczenie następuje na podstawie faktur VAT wystawianych na koniec miesiąca. Faktury te są podstawą potrąceń z miesięcznych wynagrodzeń pracowników.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne