Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 28.07.2006, sygn. IS.I/2-4231/14/06, Izba Skarbowa w Rzeszowie, sygn. IS.I/2-4231/14/06
dotyczy udzielania interpretacji co do zakresu i sposobu stosowania przepisów prawa podatkowego
Na podstawie art. 14b § 5 pkt 2 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), Dyrektor izby Skarbowej w Rzeszowie uchyla postanowienie Naczelnika Podkarpackiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie z dnia 14.02.2006 r., znak: PUS.II423183-2105, stanowiące pisemną interpretację co do zakresu i sposobu stosowania przepisów prawa podatkowego.
Pismem z dnia 29.11.2005 r. (...) spółka z o.o. "H.", obecnie "B." spółka z o.o. zwróciła się do Naczelnika Podkarpackiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. Wątpliwości spółki dotyczyły następującego stanu faktycznego:
Spółka (będąca dużym przedsiębiorca) prowadzi działalność gospodarczą na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w M. na podstawie zezwolenia wydanego przed dniem 1.01.2001 r. i korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego na zasadach określonych w przepisach o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym po dniu 1.01.2001 r. Dla potrzeb ustalenia wielkości zwolnienia od podatku dochodowego podatnik dokonał analizy wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą publiczną w oparciu o przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30.03.2004 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia specjalnej strefy ekonomicznej w Mielcu. Po przeprowadzonej analizie stwierdził, że w okresie kwalifikującym się do objęcia pomocą dokonał nakładów inwestycyjnych polegających między innymi na wytworzeniu we własnym zakresie środków trwałych. Koszt wytworzenia tych środków trwałych (zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) obejmuje w szczególności: zużycie materiałów, wynagrodzenia pracowników wraz z narzutami, odpisy na ZFŚS, amortyzację innych środków trwałych, narzuty kosztów wydziałowych. "Udokumentowanie poniesienia powyższych nakładów w sposób bezpośredni poprzez analizę płatności za poszczególne tytuły jest niewykonalne z uwagi na konieczność jej przeprowadzenia za poprzednie okresy. Ponadto, niektóre tytuły (jak amortyzacja) mają charakter memoriałowy". W tak przedstawionym stanie faktycznym podatnik sformułował zapytanie, w jaki sposób należy wyspecyfikować i udokumentować poniesienie wydatku kwalifikującego się do objęcia pomocą, zgodnie z § 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30.03.2004 r. - w przypadku wytworzenia tych środków trwałych we własnym zakresie. .
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty