Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 17.06.2005, sygn. NM-436-3/05, Izba Skarbowa w Lublinie, sygn. NM-436-3/05
Pan S. jest wspólnikiem dwuosobowej spółki jawnej. Drugim wspólnikiem jest jego matka. Wspólnie prowadzą jedno przedsiębiorstwo. Matka jest w podeszłym wieku i w niedługim czasie zamierza przejść na emeryturę, w związku z tym, spółka jawna dokona darowizny przedsiębiorstwa na rzecz Pana S. Spółka jest podatnikiem VAT. Na majątek przedsiębiorstwa składają się: środki trwałe (inwestycje w obcych środkach trwałych oraz ruchomości), wyposażenie, środki majątku obrotowego oraz należności i zobowiązania. Czy powyższa darowizna podlega podatkowi od spadków i darowizn? Podatnik stoi na stanowisku, iż powyższa darowizna nie podlega podatkowi od spadków i darowizn.
D E C Y Z J A
Na podstawie art. 14b § 2 i § 5 pkt 2 oraz art. 207 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn.: Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60) Dyrektor Izby Skarbowej w Lublinie z urzędu zmienia postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego w Puławach z dnia 17 lutego 2005 r. nr US.VI/1/2005/SIP w przedmiocie udzielonej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w podatku od spadków i darowizn stwierdzając, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 4 stycznia 2005 r. jest nieprawidłowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty