27.03.2019 Ubezpieczenia

Postanowienie SN z dnia 27 marca 2019 r., sygn. II UK 86/18

Ochrona wypadkowa jest szersza, czyli nie obejmuje tylko zwykłej pracy (w normatywnym czasie pracy) ale także czynności, które nie zrywają związku z taką podróżą służbową, czyli podejmowanie których nie musi być nieuzasadnione w czasie realizacji powierzonego zadania, a więc nie tylko pracy w stałym miejscu (kabinie pojazdu).

Teza od Redakcji

Sąd Najwyższy w składzie:

SSN Zbigniew Korzeniowski

w sprawie z wniosku E. U. i M. U. przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych Oddziałowi w T. o odszkodowanie, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w dniu 27 marca 2019 r., skargi kasacyjnej organu rentowego od wyroku Sądu Okręgowego w T. z dnia 17 listopada 2017 r., sygn. akt IV Ua [...],

odmawia przyjęcia skargi kasacyjnej do rozpoznania.

Uzasadnienie

Sąd Okręgowy w T. wyrokiem z 17 listopada 2017 r. oddalił apelację pozwanego organu rentowego od wyroku Sądu Rejonowego w T. z 5 września 2017 r., który zasądził od pozwanego na rzecz E. U. i M. U. po 41.922,50 zł tytułem odszkodowania po śmierci w wypadku S. U., na podstawie art. 13 i 14 w związku z art. 3 ust. 2 pkt 1 ustawy z 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (ustawy wypadkowej).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty