Postanowienie SN z dnia 14 marca 2018 r., sygn. II PK 131/17
Pracownicy zatrudnieni na kierowniczych stanowiskach pracy, którzy zobowiązani są do prowadzenia dokumentacji czasu pracy własnego i podległych im pracowników, nie mogą wywodzić korzystnych dla siebie skutków prawnych ze względu na brak lub wady takiej dokumentacji, która w ocenie skarżącego nie odzwierciedlała rzeczywistych godzin pracy, tyle że wcześniej jej nie zakwestionował.
Teza od Redakcji
Sąd Najwyższy w składzie:
SSN Zbigniew Myszka
w sprawie z powództwa B. G. przeciwko "K." S.A. w J. o wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych w dniu 14 marca 2018 r., skargi kasacyjnej powoda od wyroku Sądu Apelacyjnego w (...) z dnia 19 października 2016 r., sygn. akt III APa (...),
odmawia przyjęcia skargi kasacyjnej do rozpoznania bez obciążania skarżącego kosztami zastępstwa procesowego strony pozwanej w postępowaniu kasacyjnym.
Uzasadnienie
Sąd Apelacyjny w (...) III Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych wyrokiem z dnia 19 października 2016 r., po rozpoznaniu apelacji pozwanej K. Spółki Akcyjnej w J., zmienił wyrok Sądu Okręgowego - Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w L. z dnia 18 grudnia 2015 r. w punktach I i III w ten sposób, że oddalił powództwo B. G. o zapłatę wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych w całości oraz zasądził od powoda na rzecz pozwanej 6.500 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania za obie instancje.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty