Postanowienie SN z dnia 10 lutego 2017 r., sygn. V CSK 296/16
W razie niedokładnego określenia nieruchomości, której decyzja dotyczy, ustalenie jej zakresu przedmiotowego może nastąpić przy wykorzystaniu innych elementów zawartych w jej treści, w tym wymienionych stron postępowania, jeżeli pozwala to na przyporządkowanie nieruchomości tym stronom. Mieć trzeba również na uwadze, że zgodnie z art. 107 § 1 k.p.a. obligatoryjnym elementem decyzji administracyjnej jest jej uzasadnienie, które choć nie jest jej elementem konstytutywnym, to w sytuacji gdy osnowa decyzji nie odzwierciedla w sposób czytelny wszystkich elementów rozstrzygnięcia, dopuszczalne jest ich uszczegółowienie na podstawie faktów w nim zawartych. W razie niedokładnego wskazania oznaczenia nieruchomości w osnowie decyzji wydanej na podstawie art. 35 u.z.t.w.n. badaniu podlegają również dane zawarte w jej uzasadnieniu.
Teza od Redakcji
Sąd Najwyższy w składzie:
SSN Maria Szulc (przewodniczący, sprawozdawca)
SSN Mirosław Bączyk
SSA Agata Zając
w sprawie z wniosku B. N. i M. N. przy uczestnictwie Operatora Gazociągów Przesyłowych G. S.A. o ustanowienie służebności przesyłu, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Cywilnej w dniu 10 lutego 2017 r., skargi kasacyjnej wnioskodawców od postanowienia Sądu Okręgowego w C. z dnia 27 stycznia 2016 r., sygn. akt VI Ca .../15,
oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem Sąd Okręgowy w C. oddalił apelację wnioskodawców od wyroku Sądu Rejonowego w C., którym został oddalony wniosek o ustanowienie służebności przesyłu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty