Wyrok SN z dnia 9 grudnia 2010 r., sygn. III CSK 42/10

Skoro pełnomocnik procesowy będący radcą prawnym lub adwokatem mógł sam uwierzytelnić odpis udzielonego mu pełnomocnictwa, to uprawnienie to obejmowało również treść dokumentu wykazującego umocowanie osób, które w imieniu osoby prawnej podpisały pełnomocnictwo procesowe.

 

Sąd Najwyższy w składzie: SSN Marian Kocon (przewodniczący), SSN Krzysztof Pietrzykowski, SSA Anna Kozłowska (sprawozdawca)

w sprawie z powództwa Komisji Zakładowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "S." w P. sp. z o.o., Zakładu Przewozów Regionalnych w K.

przeciwko Piotrowi J.

o zapłatę,

po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Cywilnej w dniu 9 grudnia 2010 r.,

skargi kasacyjnej pozwanego od wyroku Sądu Apelacyjnego w K. z dnia 28 lipca 2009 r.,

oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Powód, Komisja Zakładowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w P. z o. o. Zakład Przewozów Regionalnych w K. domagał się zasądzenia od Piotra J. kwoty 238.705,58 zł z ustawowymi odsetkami i kosztami procesu. Podstawę prawną żądania stanowił przepis art. 299 k.s.h., pozwany był bowiem członkiem zarządu spółki działającej pod firmą I. spółka z o. o. z siedzibą w K. Przeciwko tej Spółce powód uzyskał tytuł egzekucyjny w postaci wyroku Sądu Okręgowego w K., mocą którego zasądzano na jego rzecz kwotę 229.658,58 zł z ustawowymi odsetkami i kosztami procesu. Stwierdzona tym wyrokiem wierzytelność nie została zaspokojona, a postępowanie egzekucyjne zostało przez komornika umorzone z powodu bezskuteczności egzekucji.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty