Wyrok SN z dnia 3 grudnia 2003 r. sygn. I PK 78/03
Pracownikom kolegiów do spraw wykroczeń przy terenowych organach administracji państwowej stopnia podstawowego, którzy stali się pracownikami sądów rejonowych na mocy art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 8 czerwca 1990 r. o zmianie ustaw: Kodeks postępowania karnego, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, o ustroju kolegiów do spraw wykroczeń i Kodeks pracy (Dz.U. Nr 43, poz. 251) do okresu pracy w sądzie, od którego zależy wysokość odprawy emerytalnej, wlicza się okres zatrudnienia w tych kolegiach przed 1 sierpnia 1990 r. (art. 17 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury, Dz.U. Nr 162, poz. 1125 ze zm.).
Przewodniczący SSN Zbigniew Myszka
Sędziowie SN: Roman Kuczyński, Barbara Wagner (sprawozdawca).
Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 grudnia 2003 r. sprawy z powództwa Jadwigi S.-C. przeciwko Sądowi Rejonowemu w K. o wyrównanie odprawy emerytalnej, na skutek kasacji powódki od wyroku Sądu Okręgowego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Świdnicy z dnia 24 października 2002 r. [...]
uchylił zaskarżony wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania Sądowi Okręgowemu-Sądowi Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Świdnicy, pozostawiając temu Sądowi rozstrzygnięcie o kosztach postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Sąd Okręgowy-Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Świdnicy wyrokiem z dnia 24 października 2002 r. [...] oddalił apelację Jadwigi S.-C. od wyroku Sądu Rejonowego-Sądu Pracy w Kłodzku z dnia 17 czerwca 2002 r. [...], oddalającego jej powództwo o „wyrównanie" odprawy emerytalnej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty