Wyrok SN z dnia 20 czerwca 1996 r. sygn. III ARN 14/96
Jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, pismo strony postępowania administracyjnego wniesione do organu odwoławczego w ustawowym terminie do złożenia odwołania, wyrażające niezadowolenie z decyzji nieostatecznej, podlega rozpatrzeniu jako odwołanie od decyzji.
Przewodniczący SSN: Janusz Łętowski
Sędziowie SN: Adam Józefowicz (sprawozdawca), Andrzej Kijowski, Jerzy Kwaśniewski, Andrzej Wróbel
Sąd Najwyższy, z udziałem prokuratora Waldemara Grudzieckiego, po rozpoznaniu w dniu 20 czerwca 1996 r. sprawy ze skargi Zofii i Małgorzaty F. na decyzję Kolegium Odwoławczego przy Sejmiku Samorządowym Województwa R. z dnia 17 marca 1994 r., [...] w przedmiocie przyznania zasiłku celowego, na skutek rewizji nadzwyczajnej Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego [...] od wyroku Naczelnego Sądy Administracyjnego-Ośrodka Zamiejscowego w Rzeszowie z dnia 12 maja 1995 r. [...]
oddalił rewizję nadzwyczajną.
Uzasadnienie
Zofia F. zwróciła się pismami z dnia 4 stycznia 1994 r. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w L. z prośbami o przyznanie jej comiesięcznej pomocy finansowej dla dwuletniego dziecka Pameli F. oraz zasiłku na zapłacenie zaległego czynszu za mieszkanie.
Kierownik powyższego Miejskiego Ośrodka decyzją z dnia 4 lutego 1994 r. [...] z urzędu przyznał Zofii F. zasiłek celowy w kwocie 1.200.000 zł. z przeznaczeniem na zakup żywności dla jej wnuczki Pameli F. W uzasadnieniu decyzji Kierownik stwierdził trudną sytuację materialno-bytową Zofii F. W związku z tym w celu zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych postanowił przyznać jej wymienioną w sentencji decyzji pomoc na podstawie art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej (jednolity tekst: Dz. U. z 1993 r., Nr 13, poz. 60).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty