Wyrok SN z dnia 7 czerwca 1994 r. sygn. I PRN 28/94
1) Indeksacja wynagrodzeń nauczycieli, przewidziana w ustawie z dnia 31 stycznia 1989 r. o kształtowaniu środków na wynagrodzenia w sferze budżetowej (Dz. U. Nr 4, poz. 24 ze zm.), nie powoduje powstania praw podmiotowych do wynagrodzenia wynikającego z normatywnego wskaźnika przeciętnego wynagrodzenia w sferze budżetowej.
2) Stwierdzenie przez Trybunał Konstytucyjny sprzeczności przepisów ustawy z Konstytucją z powodu ich wstecznego działania lub niezastosowania zasady vacatio legis i uznanie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego przez Sejm za zasadne, bez dokonania zmian w tych przepisach, nie powoduje utraty ich mocy.
Przewodniczący Sędzia SN: Teresa Flemming-Kulesza (sprawozdawca)
Sędziowie SN: Józef lwulski, Jadwiga Skibińska-Adamowicz
Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu w dniu 7 czerwca 1994 r. sprawy z powództwa Jadwigi K.-J., Anny R., Joanny N., Wiesławy Ł.-S., Beaty B., Haliny Sz., Leny A., Emilii P., Mirosława G., Alicji C, Elżbiety D., Krzysztofa L, Ewy K., Hanny K., Krystyny N., Teresy Sz., Ireny S., Barbary T. i Danuty S. przeciwko Szkole Podstawowej Nr 11 w S., Kuratorowi Oświaty w K. i Szkole Podstawowej w W. o wynagrodzenie za pracę, na skutek rewizji nadzwyczajnej Komisji Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" [...] od wyroku Sądu Wojewódzkiego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach z dnia 5 stycznia 1994 r. [...]
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty