Postanowienie SN z dnia 16 lutego 1994 r. sygn. III PO 1/94
Oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykonywanie obowiązków w Państwowej Straży Pożarnej złożone w trybie art. 129 ust. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. Nr 88, poz. 400) nie wywołuje skutków prawnych w postaci przekształcenia dotychczasowego stosunku pracy w stosunek służbowy w rozumieniu art. 5 tej ustawy.
Przewodniczący SSN: Adam Józefowicz
Sędziowie SN: Jerzy Kwaśniewski, Andrzej Wróbel (sprawozdawca)
przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości: Tadeusz Szóstakowski
przedstawiciel Ministra Spraw Wewnętrznych: Dorota Kramarczyk
Kolegium Kompetencyjne przy Sądzie Najwyższym: przy udziale prokuratora Waldemara Grudzieckiego, po rozpoznaniu w dniu 16 lutego 1994 r. na posiedzeniu jawnym sprawy z wniosku Adama K. o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Wojewódzką Komendą Państwowej Straży Pożarnej w G. a Sądem Wojewódzkim-Sądem Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku o sprostowanie protokołu powypadkowego,
postanowił:
uznać właściwość Sądu Rejonowego-Sądu Pracy w Gdyni do rozpoznania sprawy o ustalenie, że zawał serca, jakiemu uległ w dniu 17 lutego 1992 r. Adam K. jest wypadkiem przy pracy.
Uzasadnienie
Adam K. zatrudniony w Portowej Straży Pożarnej Morskiego Portu Handlowego w Gdyni, w dniu 17 lutego 1992 r. doznał zawału serca przy wykonywaniu obowiązków pracowniczych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty