Logo Platforma Księgowych i Kadrowych
    Pokaż wyniki dla:
    Pokaż wyniki dla:
    uźytkownik Zaloguj się koszyk Kup dostęp
    • Twój panel
    • Tematyka
      • Podatki (606715)
      • Kadry i płace (26075)
      • Obrót gospodarczy (88754)
      • Rachunkowość firm (3835)
      • Ubezpieczenia (35850)
    • Aktualności
    • Kalkulatory
    • Porady i artykuły
    • Tematy na czasie
      • ZMIANY 2026
      • KSeF 2026
      • ZMIANY 2025
      • SYGNALIŚCI
    • Czasopisma
    • Akty prawne
    • Interpretacje
    • Orzeczenia
    • Formularze
    • Wskaźniki i stawki
    • Narzędzia i programy
      • Kursy walut
      • PKD
      • PKWiU 2015
      • KŚT ze stawkami amortyzacji
    • Terminarz
    • Wideoporady
    05.12.2019

    Wyrok NSA z dnia 5 grudnia 2019 r., sygn. I OSK 981/18

    Szkolnictwo wyższe

     

    Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Jolanta Sikorska Sędziowie: sędzia NSA Olga Żurawska- Matusiak sędzia del. WSA Jolanta Górska (spr.) Protokolant asystent sędziego Łukasz Sielanko po rozpoznaniu w dniu 5 grudnia 2019 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej K.N. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 9 sierpnia 2017 r. sygn. akt IV SA/Wr 281/17 w sprawie ze skargi K.N. na decyzję Rektora Uniwersytetu [...] z dnia [...] marca 2017 r. nr [...] w przedmiocie odmowy zwiększenia wysokości stypendium doktoranckiego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od K.N. na rzecz Rektora Uniwersytetu [...] kwotę 257 (dwieście pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

    Uzasadnienie

    Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu, wyrokiem z dnia 9 sierpnia 2017 r., sygn. akt IV SA/Wr 281/17, oddalił skargę K.N. na decyzję Rektora Uniwersytetu [...] z dnia [...] marca 2017 r., nr [...] , w przedmiocie odmowy zwiększenia wysokości stypendium doktoranckiego.

    Wyrok ten wydany został w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych sprawy:

    W dniu [...] września 2016 r. skarżąca, będąca doktorantką trzeciego roku Stacjonarnych Studiów Doktoranckich Wydziału Filologicznego złożyła wniosek o przyznanie zwiększenia wysokości stypendium doktoranckiego w okresie od dnia 1 października 2016 r. do dnia 30 września 2017 r.

    Prorektor ds. Nauczania, na podstawie protokołów z prac Wydziałowej Komisji Doktoranckiej, decyzją z dnia [...] listopada 2016 r., nr [...] , odmówił przyznania skarżącej zwiększenia wysokości stypendium doktoranckiego w roku akademickim 2016/2017 powołując się na unormowania art. 200a ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. z 2016 r., poz. 1842 ze zm.) oraz § 3 ust. 2-4 Regulaminu przyznawania zwiększania wysokości stypendium doktoranckiego z dotacji podmiotowej na dofinansowanie zadań projakościowych w Uniwersytecie [...] , będącego Załącznikiem do Zarządzenia Rektora Uniwersytetu [...] Nr [...] z dnia [...] maja 2014 r. oraz pkt 1 Zarządzenia Dziekana Wydziału Filologicznego Uniwersytetu z dnia [...] czerwca 2015 r. w sprawie ustalenia szczegółowych kryteriów wyłaniania 30% najlepszych doktorantów na drugim i kolejnych latach studiów doktoranckich na Wydziale Filologicznym w związku z procedurą przyznawania zwiększenia wysokości stypendium doktoranckiego z dotacji podmiotowej na dofinansowanie zadań projakościowych w Uniwersytecie [...] obowiązujące przy ubieganiu się o stypendium na rok akademicki 2016/17.

    ikona kłódki
    Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    Powiązane dokumenty
    • Czy umowa zlecenie zawarta z uczniem lub studentem może być oskładkowana
    • Równoległe zatrudnienie u innego pracodawcy a uprawnienia pracownicze
    • Czy okres nauki za granicą powinno się wliczyć do urlopowego stażu pracy
    • Zasady przyznawania prawa do trzynastki i jej wypłaty za 2024 r.
    ikona kłódki
    Funkcjonalności dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    • INFOR.PL
    • INFORLEX
    • GAZETA PRAWNA
    • INFORORGANIZER
    • SKLEP
    Copyright © 2025 INFOR PL S.A.