15.03.2018

Wyrok NSA z dnia 15 marca 2018 r., sygn. II OSK 1302/16

Ochrona środowiska

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Roman Hauser Sędziowie sędzia NSA Roman Ciąglewicz (spr.) sędzia del. WSA Renata Detka Protokolant sekretarz sądowy Agata Putkowska po rozpoznaniu w dniu 15 marca 2018 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej P. Rz. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 18 lutego 2016 r. sygn. akt II SA/Łd 880/15 w sprawie ze skargi P. Rz. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Skierniewicach z dnia [...] sierpnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 18 lutego 2016 r., sygn. akt II SA/Łd 880/15, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił skargę P. Rz. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Skierniewicach z dnia [...] sierpnia 2015 r., nr [...], w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia.

Wyrok zapadł w następującym stanie faktycznym i prawnym.

Wójt Gminy S., po kolejnym rozpoznaniu sprawy, działając na podstawie art. 71 ust. 1 i ust. 2 pkt 1, art. 1 ust. 1 pkt 1, art. 75 ust. 1 pkt 4 i art. 85 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r. poz. 1235 ze zm.), zwanej dalej "u.u.i.ś.", określił na wniosek A. Ś. środowiskowe uwarunkowania realizacji przedsięwzięcia obejmującego budowę: dwóch budynków inwentarskich przeznaczonych do chowu brojlerów kurzych o obsadzie 43000 sztuk (174 DJP) każdy, dwóch silosów paszowych o pojemności ok. 35,1 m³ wraz z polem betonowym dla każdego z nich oraz urządzenia infrastruktury technicznej, w tym: przyłącze wodne z gminnej sieci wodociągowej, lokalną kanalizację sanitarną ze szczelnym zbiornikiem bezodpływowym o pojemności 2,0 m³ na ścieki socjalno-bytowe przy każdym z planowanych kurników i spływ do 2 zbiorników bezodpływowych o pojemności 10 m³ każdy na ścieki technologiczne powstające podczas mycia kurników przy każdym kurniku, przyłącze elektroenergetyczne do sieci ZE, pole betonowe pod cztery naziemne zbiorniki do magazynowania gazu płynnego propan o pojemności 6700 litrów każdy z przyłączami, a także system ochrony środowiska, w tym: pasy zieleni wysokiej wzdłuż granic działki, ogrodzenie z bloczków betonowych (granica północna i zachodnia - 3,0 m wysokości, granica południowa i wschodnia - 2,5 m wysokości), dodatkowe ekrany (odbijająco-pochłaniające), posadowione w odległości około 10 m od zachodnich ścian szczytowych budynków inwentarskich oraz ekran w odległości ok. 15 m, wypełniający przestrzeń miedzy poprzednimi ekranami oraz przy kurniku nr 1 - ekran stanowiący przedłużenie ściany południowej budynku; wszystkie ekrany akustyczne muszą posiadać wysokość około 4 m. Opisane przedsięwzięcie planowane jest do realizacji na działce nr ewid. [...] w miejscowości S., obręb geodezyjny S., gmina S.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne