Postanowienie NSA z dnia 20 listopada 2015 r., sygn. I OSK 2915/15
Odrzucenie skargi
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Aleksandra Łaskarzewska po rozpoznaniu w dniu 20 listopada 2015 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Z. R. od postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 czerwca 2015 r. sygn. akt II SAB/Wa 256/15 odrzucającego skargę Z. R. na bezczynność Ministra Pracy i Polityki Społecznej w przedmiocie wniosku o zmianę decyzji postanawia: uchylić zaskarżone postanowienie
Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 9 czerwca 2015 r. sygn. akt II SAB/Wa 256/15, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę Z. R. na bezczynność Ministra Pracy i Polityki Społecznej w przedmiocie wniosku z dnia 23 maja 2014r o zmianę wskazanych decyzji Prezydenta Miasta Wrocławia i Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu.
Sąd I instancji wskazał, że zgodnie z art. 52 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012r., poz. 270, ze zm., dalej "p.p.s.a.") skargę można wnieść do sądu po wyczerpaniu środków zaskarżenia, jeżeli służyły one skarżącemu w postępowaniu przed organem właściwym w sprawie, chyba że skargę wnosi prokurator, Rzecznik Praw Obywatelskich lub Rzecznik Praw Dziecka. Przez wyczerpanie środków zaskarżenia należy rozumieć sytuację, w której stronie nie przysługuje żaden środek zaskarżenia, taki jak zażalenie, odwołanie lub wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, przewidziany w ustawie (art. 52 §2 cyt. ustawy).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty