Wyrok NSA z dnia 21 stycznia 2015 r., sygn. I OSK 1547/13
Sąd administracyjny nie rozstrzyga sprawy administracyjnej in merito, jest w zasadzie sądem kasacyjnym, orzekającym o zgodności albo niezgodności z prawem aktu lub czynności organu administracyjnego. Konsekwencją takiej pozycji sądu administracyjnego jest to, że ocena o jakiej mowa, odnosi się do stanu faktycznego i prawnego istniejącego w dacie podejmowania zaskarżonego aktu lub czynności.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Zbigniew Ślusarczyk, Sędzia NSA Bożena Popowska, Sędzia del. NSA Jerzy Solarski (spr.), Protokolant starszy asystent sędziego [...], po rozpoznaniu w dniu 21 stycznia 2015 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej B. W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 21 marca 2013 r. sygn. akt II SA/Go 926/12 w sprawie ze skargi B.W. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim z dnia [...] września 2012 r. nr [...] w przedmiocie skierowania na badania lekarskie oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 21 marca 2013 r. sygn. akt II SA/Go 926/12 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim /dalej: WSA/, po rozpoznaniu sprawy ze skargi B. W. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. /dalej: KWP/ z dnia [...] września 2012 r. nr [...] w przedmiocie skierowania na badania lekarskie - skargę oddalił.
W uzasadnieniu przedstawiono następującą argumentację faktyczną i prawną:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty