Postanowienie NSA z dnia 23 lipca 2013 r., sygn. II GSK 1279/13
Inne
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Stanisław Gronowski po rozpoznaniu w dniu 23 lipca 2013 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej T. P. S.A. w W. od postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 18 marca 2013 r., sygn. akt VI SA/Wa 1989/12 w sprawie ze skargi T. P. S.A. w W. na pismo Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia [...] czerwca 2012 r. nr [...] w przedmiocie interpretacji przepisów o radiofonii i telewizji postanawia: oddalić skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w W., objętym skargą kasacyjną postanowieniem odrzucił skargę T. P. S.A. w W. (dalej: "skarżąca" lub "spółka") na pismo Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (dalej: "KRRIT") z dnia [...] czerwca 2012 r. w przedmiocie interpretacji przepisów ustawy o radiofonii i telewizji.
Relacjonując przebieg sprawy Sąd I instancji podał, że skarżąca zwróciła się do Przewodniczącego KRRiT o podjęcie oficjalnego stanowiska dotyczącego interpretacji art. 43 i art. 43a ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2011 r. Nr 43, poz. 226 ze zm., dalej: ustawa o radiofonii i telewizji) w zakresie kręgu podmiotów, które zostały zobowiązane do rozprowadzenia m. in. programu Telewizja Polska I, programu Telewizja Polska II oraz programu regionalnego, a w konsekwencji podmiotów, którym przysługuje uprawnienie do uzyskania nieodpłatnej licencji na reemisję wskazanych programów w oparciu o zasadę "must-offer, na które Przewodniczący KRRiT pismem z dnia [...] czerwca udzielił odpowiedzi.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty