Wyrok NSA z dnia 22 sierpnia 2012 r., sygn. I FSK 1180/11
O naruszeniu art. 188 O.p. mówić można jedynie wówczas gdy wniosek o przesłuchanie świadka przesłuchanego już w innym postępowaniu jest uwiarygodniony oceną całości zebranego w sprawie materiału.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Marek Kołaczek, Sędzia NSA Krzysztof Stanik (spr.), Sędzia WSA (del) Ewa Rojek, Protokolant Marek Wojtasiewicz, po rozpoznaniu w dniu 22 sierpnia 2012 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej "B.-G." spółki jawnej [...] z siedzibą w L. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 marca 2011 r. sygn. akt III SA/Wa 1828/10 w sprawie ze skargi ""B.-G." spółki jawnej [...] z siedzibą w L. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia 11 maja 2010 r. nr [...] w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2005 r. 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od ""B.-G." spółki jawnej [...] z siedzibą w L. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w W. kwotę 3.600 (słownie: trzy tysiące sześćset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem z dnia 04.03.2011r. sygn. III SA/Wa 1828/10, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę "B." sp. j. A. M., E. K. z/s w Ł. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. w przedmiocie zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2005 r.
Z przedstawionego przez Sąd I instancji stanu sprawy wynikało, że w trakcie przeprowadzonej w kontroli organ podatkowy ustalił, że skarżąca dokonywała sprzedaży gazu poza ewidencją księgową. Dla odbiorców gazu nieewidencjonowanego wystawiono wyłącznie dowody WZ, do których później nie były wystawiane faktury. Powyższe ustalono na podstawie zeznań świadków, wyjaśnień podejrzanych składanych w prowadzonym śledztwie oraz materiałów zabezpieczonych przez Policję. Ustalono, że spółka oprócz dokumentacji przedstawionej do kontroli prowadziła także podręczną ewidencję obrotu gazem w formie zeszytów zawierających zapisy dostaw gazu, poszczególnych sprzedaży oraz napełniania butli gazowych i ich obrotu. Wobec powyższego organ I instancji uznał prowadzone przez spółkę ewidencje podatkowe za nierzetelne i dokonał szacowania obrotu z tytułu niezaewidencjonowanej sprzedaży gazu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty