08.01.2008

Wyrok NSA z dnia 8 stycznia 2008 r., sygn. I OSK 990/07

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Joanna Runge Lissowska Sędziowie NSA : Barbara Adamiak Leszek Kiermaszek (spr.) Protokolant Aleksandra Żurawicka po rozpoznaniu w dniu 8 stycznia 2008 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej R. O. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 13 lutego 2007 r. sygn. akt II SA/Wa 2239/06 w sprawie ze skargi R. O. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] nr [...] w przedmiocie przeniesienia na inne stanowisko służbowe 1) uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Warszawie do ponownego rozpoznania, 2) zasądza od Komendanta Głównego Policji na rzecz R. O. kwotę 120 (sto dwadzieścia) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego

 

UZASADNIENIE

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 13 lutego 2007 r., sygn. akt II SA/WA 2239/06, oddalił skargę wniesioną przez R. O. na decyzję rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] nr [...] w przedmiocie przeniesienia na inne stanowisko służbowe.

W uzasadnieniu tego wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny przytoczył następujący stan sprawy :

Komendant Wojewódzki Policji w S. rozkazem personalnym z dnia

[...] nr [...] zwolnił nadkomisarza R. O. z dniem [...] czerwca 2006 z zajmowanego stanowiska i z dniem [...] czerwca 2006 przeniósł wymienionego policjanta do dalszego pełnienia służby w Komendzie Miejskiej Policji w S.. Jednocześnie decyzji tej nadał rygor natychmiastowej wykonalności. W motywach podjętego rozstrzygnięcia organ wskazał, że przeniesienie na inne stanowisko służbowe spowodowane jest oceną pracy policjanta na dotychczasowym stanowisku. Nadkomisarz R. O. przez dziesięć lat nie zdołał uzyskać uprawnień do samodzielnego wykonywania opinii nadawanych przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji. W grudniu 2004 r. na wniosek komisji z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego, powołanej do oceny pracy Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w S., nadkomisarz R. O. został zobowiązany do poddania się wstępnym testom kwalifikacyjnym z zakresu wykonywania portretów pamięciowych, których nie zaliczył w części praktycznej. Stwierdzone braki w warsztacie plastycznym potwierdziły brak przydatności do wykonywania zadań eksperta kryminalistyki z zakresu portretu pamięciowego, sygnowanych przez Laboratorium Kryminalistyczne KWP w S.. Nadanie rygoru natychmiastowej wykonalności uzasadniono tożsamym z interesem służby ważnym interesem społecznym związanym z koniecznością zapewnienia właściwego toku realizacji zadań powierzonym poszczególnym jednostkom Policji.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne