Wyrok NSA z dnia 5 lipca 2007 r., sygn. II GSK 98/07
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Stanisław Biernat (spr.) Sędziowie NSA Jacek Chlebny Jan Grabowski Protokolant Karolina Mamcarz po rozpoznaniu w dniu 5 lipca 2007 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej J. w H., N. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 13 października 2006 r. sygn. akt VI SA/Wa 1339/06 w sprawie ze skargi J. w H., N. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 lutego 2006 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Warszawie; 2. zasądza od Urzędu Patentowego RP na rzecz skarżącego J. w H., N. kwotę 800 (osiemset) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 13 października 2006 r., sygn. akt VI SA/Wa 1339/06, oddalił skargę J. w H., N., (dalej: wnioskodawca lub skarżący) na decyzję Urzędu Patentowego RP z 7 lutego 2006 r., Nr [...], oddalającą wniosek tej spółki o unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy JUUPI! o nr R-103654 udzielonego na rzecz A. K. Spółka Jawna z siedzibą w W. (dalej: uprawniony).
W uzasadnieniu Sąd oparł się na następującym stanie sprawy:
A. Spółka Cywilna K. C., K. A., K. W. z siedzibą w W. w dniu 5 lipca 1995 r. zgłosiła do rejestracji w Urzędzie Patentowym RP słowny znak towarowy JUUPI! dla towarów w klasie 3 - olejki eteryczne, środki do pielęgnacji włosów, środki myjące, toaletowe środki sanitarne, dezodoranty osobiste, perfumy, wody toaletowe i kolońskie.
Urząd Patentowy decyzją z 24 czerwca 1998 r. dokonał rejestracji znaku na rzecz zgłaszającego. Następnie w 2001 r. spółka przekształciła się w A. K. Spółka Jawna z siedzibą w W.
W dniu 8 listopada 2004 r. do Urzędu Patentowego wpłynął wniosek J. z siedzibą w H. o unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy JUUPI!. Wnioskodawca uzasadnił swój interes prawny tym, że sporny znak jest podobny do znaku towarowego JOOP! R-64463, zarejestrowanego na jego rzecz z wcześniejszym pierwszeństwem oraz do znaku towarowego JOOP!, zarejestrowanego w trybie międzynarodowym pod numerem IR-739262.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty